איך אתה יכול לקחת מוצר פשוט ולהוסיף פיצז לפרסום שלך? כיצד תוכלו להוסיף באז במוצר הפשוט שלכם ולהעלות את עצמכם מעל האופוזיציה ולהתחיל לבנות סמל ממאמצים כאלה? ישנן גישות לעשות זאת בדרך ולא זה קל, צריך קצת חשיבה אסטרטגית, קצת מזל וקצת יצירתיות פרסומית. קוביות קרח

למשל בואו נדמיין שהמעסיק שלכם מוכר קרח. לאחרונה כשנסעתי בצפון-מזרח לאחר שלקחתי את המעבורת מנובה סקוטיה למיין, התבוננתי בעצמי באקלים הגרוע ביותר שחוויתי בסביבה ההיא. היה חם וסופות רעמים עם רוח וזה הפך לשבוע 1/3 של הגשם, זה הפך לשיטפון בכל מקום. המקפיא שלי במכונית המקומית לא הצליח להחזיק מעמד להכין קרח עבור תה הקרח והמשקאות שלי. אז עצרתי בוול מארט לקנות קרח.

קרח הפך ל -1.25 דולר ואני חושב שק ‘, לא עניין גדול. אבל אז הסתכלתי על התיק ובו נאמר קרח פרימיום. אתה מבין, אני לא צריך קרח פרימיום; אני פשוט רוצה מים קפואים אתה יודע למה אני מתכוון? אף על פי כן בדקתי את קוביות הקרח, הן היו קטנות מהרגיל, זה הכי טוב, כי אני יכול לטרוף אותן בזמן שאני שותה, לשקול שהאקלים הופך להיות מגה חם והלחות הפכה ל 100%, כי יורד גשם.

לא היה שום דבר פרימיום במים הקפואים האלה מלבד זה שהשתנו למחיר גבוה יותר מאשר במחיר מקסימלי של וול מארטס. קונספט פרימיום פריים I והיה לי כיף מזה. ללא נזק, ללא עבירה באופן מוחלט. ואז לאחר ששפכתי את הקרח שמתי לב שהפרוש השני הפך לתיק נעילה עם רוכסן? אחלה, אני מבין, אז קשרתי את ההפסקה ההפוכה והשתמשתי במנעול הרוכסן עד שהפך למנוצל.

קרח הוא מים קפואים ומאפשר להתמודד איתו; זה לא נהיה קל יותר מזה של מוצרים. על ידי החלפת התיק, הם נתנו לי תשלום גבוה יותר כלקוח וללא ספק זה יכול להיות פרימיום הראוי ל -25 $ הגבוהים יותר עבור הקרח, אך הפרש התיקים הזה לא גבה מהם כעת $ 25 ולכן הם הכניסו תוספת הכנסה ואני חניך מרוצה בבית הרכב. שקול את כל זה בשנת 2006.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *